Obsah

 1. Jak zjistit cenu, dostupnost bytů a rezervovat online?

 2. Co dělat, když nástup do bytu je až večer a my přijíždíme už ráno? Nebo odjíždíme až večer, ale check-out je v dopoledních hodinách?

 3. Převzetí a předání klíčů od bytu

 4. Jak probíhá platba pronájmu bytu?

 5. Jaký je minimální počet nocí?

 6. Jedeme vlakem, jak dojít nebo dojet do apartmánu?

 7. Jak se dopravit z letiště do apartmánu (a z apartmánu na letiště)?

 8. Jedeme autem – jak zajet k apartmánu a kde zaparkovat?

1. Jak zjistit cenu, dostupnost bytů a rezervovat online?

Nejlepší způsob je kontaktovat nás e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně telefonicky kontaktovat asistenta rezervací nebo správce apartmánů (viz níže):

kontaktní e-mail:

přednostně-odpověď do 24 hodin 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

asistent rezervací Roman Knížek:

+420 603 226 983

recepce a krátkodobé ubytování přes den Olga Tichá

i SMS zprávy:

ostatní informace správce apartmánů Vladimír Doležal:

+420 724 126 217

 

+420 602 413 137 

Obvyklý nástup do apartmánů je nejdříve ve 13 hod., odjezd do 11 hod.

2. Co dělat, když nástup do bytu je až večer a my přijíždíme už ráno? Nebo odjíždíme až večer, ale check-out je v dopoledních hodinách?

Pokud požadujete změnu oproti obvyklému příjezdu nebo odjezdu, kontaktujte nás na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky +420 602 413 137. Pokud to bude možné, termín odchodu nebo příjezdu Vám posuneme dle Vašeho požadavku. Pokud by posunutí možné nebylo, můžete si alespoň zanechat v době od 10-19 hod. zavazadla na recepci domu.

3. Převzetí a předání klíčů od bytu

V době příjezdu (nebo odjezdu) mezi 10:00-19:00 si vyzvednete (nebo odevzdáte klíč) v recepci přízemí domu s apartmány Železná 12, Praha 1.

Mimo tuto dobu – při odjezdu klíč vhodíte do schránky v přízemí domu vedle recepce. Při příjezdu po 19:00 je nutné předem informovat správce apartmánů, který Vás na dohodnutý čas bude očekávat. Pokud dojde ke změně času dohodnutého příjezdu (např. díky zpoždění na letišti) informujte co nejdříve správce apartmánů, nejlépe pomocí SMS na tel: +420 602 413 137.

4. Jak probíhá platba pronájmu bytu?

S výjimkou Last minute je při rezervaci požadována záloha ve výši cca 50% z ceny pobytu. Doplatek bude proveden v recepci při příjezdu do apartmánu.

5. Jaký je minimální počet nocí?

Dvě noci, ve výjimečných případech na základě dohody nebo jako last minute i 1 noc. Ubytování je možné i krátkodobě před den, zde je ubytování účtováné podle hodin, 450 Kč/2 hodiny.

6. Jedeme vlakem, jak dojít nebo zajet k apartmánu?

Apartmány se nacházejí v centru Prahy a z Hlavního nádraží je k nim možné dojít pěšky cca za 15 minut. Z ostatních nádraží je nejvhodnější použít metro a vystoupit na stanici Můstek nebo Staroměstská.

7. Jak se dopravit z letiště do našeho bytu (a z apartmánu na letiště)?

Letiště Praha – Ruzyně se nachází ve vzdálenosti přibližně 12 km od centra Prahy. Pro dopravu můžete využít taxi služeb (osobní vůz nebo mikrobus) nebo se dopravit pomocí městské hromadné dopravy.

Cena taxi z letiště do Železné 12 se pohybuje v rozmezí od 500 do 600 Kč.

Cesta pomocí městské hromadné dopravy je levnější, avšak méně komfortní a složitější. V běžnou denní dobu netrvá déle než 45 minut. Nejprve je nutné zakoupit si jízdné (dospělý 32 Kč na dobu 90 minut, objemné zavazadlo 13 Kč). Třicet metrů přímo před východem z Terminálu letiště se nachází autobusová zastávka Terminál 1. Autobusové linky 119 nebo AE vás dopraví do blízkosti vchodu stanice metra Dejvická. Pro vyhledání spojení doporučujeme použít elektronické jízdní řády IDOS. Vstupní stanicí je Terminál 1, výstupní pak Můstek nebo Staroměstská. Apartmány jsou ze stanice metra Můstek vzdáleny 4 minuty pěší chůzí, ze stanice Staroměstská pak 6 minut.

8. Jedeme autem, jak zajet k apartmánu a kde zaparkovat?

8.1 Ve zkratce

Apartmány se nachází na pěší zóně v centru Prahy, pro kterou platí určitá omezení a lze tedy před apartmány zajet a vyložit, naložit zavazadla, ale nelze zde delší dobu parkovat. Cestu si najděte nejlépe předem v mapě Prahy. Pojedete po nábřeží Vltavy a u Národního divadla odbočíte do ulice Národní, Perlová, Rytířská a na konci Rytířské najedete na pěší zónu, kterou tvoří ulice Železná. Přibližně uprostřed je Železná 12 s apartmány (naproti vchodu je prodejna Beneton).

Samotné parkování na ulici v historickém centru Prahy není zcela jednoduchá záležitost, doporučujeme auto zaparkovat na hlídaných parkovištích v Praze 1 nebo bez problémů zaparkovat zdarma mimo Prahu 1 a do centra zajet metrem nebo pomocí dalších prostředků MHD. Rovněž je možné parkovat přímo na ulici na parkovacích automatech, které jsou však  v pracovní dny  většinou obsazené. Volné místa na automatech jsou v pracovní dny obvykle do 9 hodin a po 17 hodině a po celou sobotu a neděli. Parkovací automaty jsou od 18 do 8 hodiny ráno a v neděli zdarma, někdy i v sobotu. Při zakoupení lístku, který za dá za okno je možné parkovat bez nějakých problémů i delší dobu než je uvedena na parkovacím lístku. Pro parkování na automatech při ubytování v apartmánech doporučujeme lokalitu Mariánské náměstí, která je od apartmánů v Železné vzdálena pouze přes Staroměstské náměstí tedy pěšky 200 metrů, nicméně  ze Železné autem tam  přes náměstí není možné zajet a je potřeba zvolit cestu dle mapy zpět kolem Národního divadla.V nejnutnějším případě lze krátkodobě (do 30 min.) zaparkovat na silnici s modrým pruhem. Tato místa jsou určena pro obyvatele centra se speciální kartou.

8.2 Podrobnosti
8.2.1 Nejbližší parkoviště

Nejbližší hlídané podzemní parkovišti je na náměstí Jana Palacha v Praze 1 cca 500m od apartmánu. Najdete jej snadno, kdekoliv v Praze pojedete podle ukazatelů na Centrum a až uvidíte Pražský hrad jste skoro u cíle. Pražský hrad je na kopci nad Vltavou a parkoviště přímo proti hradu přes řeku.

Když zaparkujete (nezapomeňte si se sebou vzít parkovací kartu) dojdete po 200 metrech Kaprovou ulicí na Staroměstské náměstí, jedna ulice z něj je Železná a tady už nás najdete. Parkovné činí 50 Kč/hod nebo 600 Kč na celý den. Existují samozřejmě i další a levnější varianty parkování.

8.2.2 Parkovací automaty

Rovněž je možné parkovat přímo na ulici na parkovacích automatech, které jsou však  v pracovní dny  většinou obsazené. Volné místa na automatech jsou v pracovní dny obvykle do 9 hodin a po 17 hodině a po celou sobotu a neděli. Parkovací automaty jsou od 18 do 8 hodiny ráno a v neděli zdarma, někdy i v sobotu. Při zakoupení lístku, který za dá za okno je možné parkovat bez nějakých problémů i delší dobu než je uvedena na parkovacím lístku. Pro parkování na automatech při ubytování v apartmánech doporučujeme lokalitu Mariánské náměstí, která je od apartmánů v Železné vzdálena pouze přes Staroměstské náměstí tedy pěšky 200 metrů, nicméně  ze Železné autem tam  přes náměstí není možné zajet a je potřeba zvolit cestu dle mapy zpět kolem Národního divadla.

8.2.3 Vyhrazená místa pro obyvatele Prahy 1

V pracovní den bude pravděpodobně jediné volné místo na ulici v Praze 1 na které narazíte označeno modrým pruhem. To znamená, že je vyhrazeno pro obyvatele Prahy 1, kteří vlastní speciální kartu. Vy zde můžete parkovat pouze 5 minut, pokud dobu překročíte, je možné že dostanete za stěrač informaci od městské policie s informací, že zde nelze parkovat nebo v horším případě (především při několikadenním parkování) botičku, jejíž odstranění stoji 300-600 Kč.

8.2.4 Parkování mimo centrum

Další možností je zaparkovat mimo Prahu 1, nejlépe u stanic metra. Zde je možno zaparkovat v ulici mnohem levněji a ve většině případů i zdarma. Do centra se dostanete velice rychle metrem za 24-32 Kč.

Z veřejné dopravy můžete použít i tramvaj nebo autobus, které stojí stejně jako metro, mají mnohem větší počet stanic, ale jsou pomalejší než metro.

Pokud auto zaparkujete přímo na ulici, nenechávejte zde rádio ani žádné cennější věci, které by bylo vidět přes sklo.

 

 

Výhody apartmán vs. hotel - Praha:

 • Více prostoru než v hotelu. Získáte celý byt za cenu hotelového pokoje.

 • Víc pohodlí než v hotelu. Ve všech našich bytech je k dispozici vybavený kuchyňský kout. Můžete tak ušetřit za jídla v restauraci a neohlížet se na otvírací dobu.

 • Ušetříte. Hotely jsou drahé, pronájem bytů v Praze vás vyjde o 30 až 50 % levněji.

 • Ceny v apartmánu od 1350 Kč za 2 osoby/noc. Možnost přistýlky pro 1-5 osoby za 400 Kč/osobu. First minute, last minute a dlouhodobý pobyt jsou řešeny individuálně.

 • Možnost i krátkodobé ubytování pouze přes den,  ubytování účtováno po 2 hodinách (450 Kč/2 hod)

 • Více soukromí než v hotelu.

 • Služby podobné těm hotelovým, recepce v přízemí domu od 10:00 do 20:00. Mimo tuto dobu je možné řešit požadavky telefonicky nebo pomocí SMS. Množství dalších služeb srovnatelných s hotelovými (úklid, povlečení a ručníky v ceně), WiFi internet.

 • Běžné ceny jsou 1350Kč/noc celkem za apartmán pro 2 osoby, s možností přistýlky pro 1-5 osob za 400 Kč/osobu/noc, děti do 10 let mají ubytování zdarma. 

 • Ceny u First minute (více než 2 měsíce předem), last minute (2 dny předem a méně) a dlouhodobý pobyt (nad 10 dní) jsou řešeny individuálně.

 • Apartmány je možné využít i ke krátkodobému ubytování přes den, toto ubytování je účtováno po 2 hodinách, 450,- Kč/2 hodiny. V apartmánech je bezdrátové připojení na internet, TV s 50 programy, vybavená kuchyně se zásobou nealko nápojů (káva, čaj), koupelna se sprchovým koutem.

 • O volných termínech a cenách se můžete kdykoliv informovat v Českém a  Anglickém  jazyce na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonních číslech

 • +420 603226983 (asistent rezervací Roman Knížek),

 • ubytování krátkodobé přes den +420 773908016 (Ilian Argirov možno i SMS),

 • ostatní informace +420 602413137 (Vladimír Doležal)